Interieurdesign voor Hospitality en Retail

Opleidingen erkend door UWV

Erkend door UWV

Opleidingen erkend door CRKBO

CRKBO erkenning

Opleidingen met NRTO keurmerk

NRTO keurmerk

Word Interieurontwerper voor de zakelijke Hospitality en Retail sector

Als Interieurontwerper voor Hospitality en Retail ga je verder dan het vormgeven van een mooie ruimte. Jij vertaalt de visie, missie en merkidentiteit van een ondernemer naar een krachtig en functioneel interieurontwerp. 

Je leert hoe je een interieur kunt creëren dat niet alleen esthetisch klopt, maar ook bijdraagt aan een positieve klantbeleving en een goed functionerend bedrijf.

Tijdens de opleiding leer je bovendien rekening te houden met wet- en regelgeving, routing, verlichting, akoestiek en merkbeleving. Zo ontwikkel jij de vaardigheden om zakelijke interieurs te ontwerpen die inspireren, verbinden en commercieel effectief zijn.

Niveau en Certificaat

De opleiding is ontwikkeld op HBO werkniveau. Je hoeft geen vooropleiding op dat niveau te hebben, maar we verwachten wel dat je kunt omgaan met de hoeveelheid kennis, opdrachten en het tempo van de lessen.

Na afronding ontvang je het Interieuracademie certificaat, erkend binnen de branche gebaseerd op onze registratie bij het CRKBO en NRTO.

Wat ga je leren en doen tijdens de opleiding

Goed ingericht restaurant met zakelijk interieurontwerp

Startdata en leslocaties

LocatieLesdagLestijdenStartdatumInschrijven
AmersfoortDonderdag19:00 - 21:30 uur5 maart 2026Inschrijven

Opbouw opleiding: Interieurdesign voor Hospitality & Retail

De lessen worden gegeven op onze centraal gelegen locatie in Amersfoort

Docenten

Badir Elaryf en Inge de Greeff

Badir is een ervaren interieurarchitect die de sporen binnen de zakelijke markt heeft verdiend. Hij daagt je uit bewustere keuzes te maken en samen met hem ontwikkel je kennis en vaardigheden. 
Maak kennis met Badir? Lees hier zijn verhaal.

Inge is een ervaren ondernemer binnen de interieurbranche en geeft daarnaast al jaren les bij Interieuracademie. Ze heeft jarenlange ervaring binnen de retail en hospitality branche als visual merchandiser. 

Resultaat na het volgen van de opleiding

Na het afronden van de korte opleiding Interieurdesign voor Hopsitality en Retail

  • Kan jij een krachtig functioeel ontwerper maken op basis van visie missie. 
  • Weet je welke Arbo-richtlijnen er zijn en hoe je ze toe moest passen. 
  • Kan jij maatwerkobjecten perfect uitwerken zodat de interieurbouwer het kan uitwerken.
  • Weet je hoe een zakelijk project verloopt en kan jouw ontwerp professioneel presenteren.
  • Ontvang je het officiële certificaat Interieurdesign voor Hospitality en Retail.
  • Start jij je carrière met een professioneel portfolio.

Download de brochure voor uitgebreide modulebeschrijvingen.
Of schrijf je direct in en start met bouwen aan jouw toekomst als Zakelijk Interieurontwerper.

Wat zeggen onze cursisten over de opleiding

Interieurdesign voor Hospitality en Retail

Juliane Nunes

De opleiding voelde voor mij echt als compleet. Als ik nu naar een zakelijke klant ga voel ik mij zekerder en weet ik precies wat ik moet doen. En dat heb ik geleerd tijdens de opleiding.
Het belangrijkste wat ik heb geleerd tijdens de opleiding is denken vanuit het perspectief van de klant. Hoe kun je een efficiënt en mooi design maken voor de klanten die voldoet aan alle verwachtingen en waarmee de klant ook echt blij is?

Lees hier het hele verhaal van Juliane>>

Investering

Lesgeld bij eenmalige betaling:

€ 1.045,-

Boeken:

c.a. € 50,-

Overige materialen*:

c.a. € 140,-

Het lesgeld is vrijgesteld van BTW. Inclusief portfolio, beoordeling van het portfolio en het certificaat van Interieuracademie. 

*tekenpapier, potloden, markers, etc.

Certificaat

Na het positief afronden van de eindopdracht heb je recht op het certificaat “Interieurdesign voor Hospitality en Retail” van Interieuracademie. 

Studiekeuzehulp

Twijfel je of deze opleiding bij je past of heb je verdere inhoudelijke vragen?
Onze opleidingscoördinatoren helpen je graag persoonlijk verder.
0314 – 368619  of mail naar info@interieuracademie.nl

Wil je eerst sfeer proeven?
Bezoek een van onze informatie­bijeenkomsten, online of op locatie. De actuele data vind je op onze website.

Veel gestelde vragen

Voor wie is de opleiding bedoeld?

Voor iedereen met een passie voor interieur die professioneel aan de slag wil als interieurontwerper in de zakelijke markt. 

De opleiding is ontwikkeld op HBO werk- en denkniveau. Je hoeft geen vooropleiding op dat niveau te hebben, maar we verwachten wel dat je kunt omgaan met de hoeveelheid kennis, opdrachten en het tempo van de lessen.
Basiskennis van Interieurontwerp is gewenst.

Je volgt 10 lessen van 2,5 uur. Daarnaast reken je op minimaal 8 uur per week voor zelfstudie en opdrachten.

Ja, dat kan. De opleiding wordt in de avonduren gegeven. Houdt wel rekening met de eigen tijdsinvestering die de opleiding vraagt. 

De opleiding wordt aangeboden op onze hoofd locatie in Amersfoort.

Je hebt een laptop nodig met een basis presentatieprogramma (bijvoorbeeld PowerPoint of Canva). Een boeken- en materialenlijst ontvang je na inschrijving.

Ja, grotendeels is de opleiding gelijk. We hebben de naam van de opleiding aangepast naar Interieurdesign voor Hospitality en Retail zodat deze beter past bij de inhoud van de opleiding.

Het inkomen hangt af van je specialisatie, tarief en aantal opdrachten. Tijdens de cursus leer je hoe je een realistische prijs bepaalt en hoe je die succesvol kunt onderbouwen bij klanten. Of lees er meer over in ons blog: Werken als Interieurstylist. 

Je ontvangt het Interieuracademie certificaat én een eerste portfolio-opdracht waarmee je direct aan de slag kunt in de praktijk.

Zeker! Veel studenten gebruiken deze opleiding om een nieuwe carrière in de interieurbranche te starten. Dit kan zijn als zelfstandig Interieurontwerper of in (loon)dienst bij een meubelzaak, design bureau, keukenzaak, badkamerzaak, etc..

Je kan je inschrijven via de website van Interieuracademie via de pagina van jouw gekozen opleiding. Twijfel je nog? Neem contact op via 0314-368619 of info@interieuracademie.nl

Na het afronden van de opleiding Interieurdesign voor Hospitality en Retail kun je je kennis verder verdiepen en verbreden met onze verdiepende workshops en vervolgopleidingen.

Na afronding kun je als zelfstandig interieurontwerper in de zakelijke markt starten of doorgroeien naar complexere opdrachten, bijvoorbeeld in samenwerking met architecten of projectontwikkelaars.

Staat het antwoord waar jij naar opzoek bent niet tussen? Neem gerust contact met ons op. 

Gun jezelf de beste opleiding

Kies voor dé vakopleider voor creatieve Interieurontwerpers.

Bij Interieuracademie geloven we dat creativiteit geen grenzen kent. Of je nu de eerste stappen gaat zetten in de interieursector of je expertise naar een hoger niveau wilt tillen, onze vakopleidingen bieden jou de kennis, vaardigheden, inspiratie en begeleiding om te groeien als interieurontwerper.

Ontwikkel jouw unieke stijl, verfijn je talent en maak van je passie een succesvolle carrière.

Interieuracademie, van inspiratie tot professioneel ontwerp.

Docent Inge de Greef Interieur Academie die een boek vasthoudt met interieurideeën

Onze kwaliteit is gegarandeerd

Opleidingen erkend door UWV

Erkend door UWV

Interieuracademie is een erkend opleider voor het UWV. We mogen zowel opleidingen als korte cursussen en workshops verzorgen. Uiteraard loopt dit altijd via je UWV coach.
Opleidingen erkend door CRKBO

CRKBO erkenning

CRKBO is een register voor Kortlopend Beroepsonderwijs. Deze erkenning is een teken van kwaliteit.
Opleidingen met NRTO keurmerk

NRTO keurmerk

Interieuracademie is lid van de NRTO. De aanvraag voor het keurmerk loopt. We voldoen aan de algemene voorwaarden zoals het NRTO deze stelt. In de linkjes hieronder zijn ze in te zien.

Algemene voorwaarden
Gedragscode NRTO