de wens om écht iets met de binnenkant te doen bleef kriebelen. “Ik merkte dat ik mensen vaak zag zoeken in hun eigen huis. Ze bleven maar veranderen en veranderen. Dan denk ik: dan klopt het niet, dan past het huis niet bij wie je bent. Dat fascineerde me, ik wilde mensen helpen om die rust juist wél te vinden.”
Een duwtje in de rug
Het idee om iets met interieur te doen, speelde al een tijd in haar hoofd, maar het was haar man die haar het laatste zetje gaf. “Hij zei: je praat er zo enthousiast over, waarom ga je het niet gewoon doen?
Marion twijfelde over de tijd, haar drukke baan en haar sociale leven. “Maar mijn man stelde een deadline: vóór 1 april moest ik een keuze hebben gemaakt. Oké, slik… En ja, zelfs vóór 1 april had ik me ingeschreven bij Interieuracademie! Ik wilde zó graag.”
De keuze voor Interieuracademie
Een online opleiding werd het niet. “Dat had ik nooit volgehouden,” lacht ze. “Ik ken mezelf, dan leg ik het aan de kant. De vaste lesdagen en het directe contact met docenten en medecursisten, dat had ik nodig. Dat geeft veel meer energie.”
Toen ze bij de informatiebijeenkomst van Interieuracademie was, wist ze het zeker: ze ging voor de Dagopleiding Allround Interieurontwerper. “Ik dacht gelijk: ik ga dit doen! En ik ben heel blij dat ik het heb gedaan. Het heeft echt meerwaarde, juist omdat je alles in één keer meekrijgt.”
Vol passie en energie aan de slag
Vanaf de eerste dag voelde Marion zich op haar plek. “Ik kreeg er meteen zoveel energie van. Iedereen om me heen zei dat ik helemaal ging stralen als ik erover vertelde.” De groep bleek ook een goede match: “We waren allemaal erg gedreven en enthousiast. Jong en oud, alles door elkaar. We hadden een klik vanaf het begin. Na een presentatie gingen we vaak met elkaar uit eten, dat ga ik straks nog missen.”
Ook de docenten maakten indruk. “We begonnen in de eerste fase met Kirstin en Tineke en vanaf fase 2 kregen we Badir en Inge als docenten. Dat was echt geweldig, we hebben zoveel van ze geleerd.”
Marion vond het vooral leuk om haar ideeën tot leven te zien komen. “Het digitaal tekenen vond ik een leuk onderdeel. Met SketchUp en Twinmotion zag ik mijn ontwerpen helemaal tot leven komen, zo leuk!”
Creativiteit en verdieping
Tekenen is altijd al een hobby van Marion geweest. “Tijdens de opleiding kon ik daar eindelijk weer iets mee doen, dat vond ik heerlijk.” Het digitaal ontwerpen gaf haar een nieuwe manier om die creativiteit vorm te geven. “Het is heel leuk om je ontwerp digitaal tot leven te zien komen. Het leuke is dat ze mijn werk ook willen gebruiken als voorbeelden in de lessen, dat geeft zoveel voldoening!”
Sommige onderdelen vond ze uitdagender. “Verlichting vond ik lastig. Ik heb echt lopen stoeien met het lichtplan voor het examen. Daar ga ik me later nog wel verder in verdiepen, of ik besteed het uit”. Het bedrijfsbezoek aan Maretti tijdens de opleiding was een hoogtepunt. “Dat vond ik echt inspirerend. Zo’n prachtige zaak! Je wordt daar echt getriggerd.”
Pittig, maar het waard
De balans tussen werk, studie en privé was wel een uitdaging, vooral rondom de examenperiode. “Eigenlijk zou je het mijn man moeten vragen,” grapt Marion. “Hij is maandenlang huisman en kok geweest. Ik werkte fulltime, kwam thuis, at snel iets en zat daarna weer achter de computer. Het was pittig, maar ik vond het zo leuk dat ik het met liefde deed.”
Haar perfectionisme zorgde ervoor dat ze alles tot in detail wilde uitwerken. “De examenopdracht was groot, ruim 400 m² die we moesten ontwerpen, een mega-opdracht! Maar ik wilde het extra goed doen, het was toch je examen. We belden elkaar zelfs in de vakantie om elkaar te helpen, dat was wel heel fijn.”
Het harde werken werd beloond: Marion sloot de opleiding af met een 9,5. “Echt geweldig en zo bijzonder, een mooier cijfer had ik niet durven dromen!”
De opleiding heeft Marion niet alleen nieuwe kennis gebracht, maar ook een andere manier van denken. “Vroeger richtte ik alles in op gevoel. Nu denk ik veel bewuster na over de samenhang. Alles begint bij een concept en een moodboard, die geven richting en zorgen ervoor dat je ontwerp één geheel wordt. Dat heb ik echt geleerd bij Interieuracademie en ga ik nooit meer anders doen.”
Van studeren naar ondernemen
Inmiddels past Marion haar kennis toe binnen haar eigen bedrijf WaVe Woondiensten en Woonveiligheid, dat ze samen met haar man oprichtte. “De naam ‘WaVe’ is een combinatie van onze achternamen ‘Walda en ‘Van der Velden’ en staat symbool voor onze manier van leven : go with the flow.”
Binnen het bedrijf richt Marion zich op de woondiensten. “Ik kan mensen nu helpen met alles rondom wonen, van aankoop, verkoop en verhuur tot styling en ontwerp. Het mooiste vind ik om echt te kijken wie er woont en hoe een huis bij die persoon kan passen.” De tweede opdracht is inmiddels al binnen en ze kijkt ernaar uit om nog veel meer mooie projecten te realiseren.
Een tip voor twijfelaars
Voor iedereen die nog twijfelt, heeft Marion één duidelijke boodschap:
“Doen, gewoon doen!”
“Het kost tijd en energie, maar het is het zó waard. Als je dit vak leuk vindt, begin eraan en twijfel niet. De dagopleiding kost je een dag in de week voor de lessen en heel veel uren thuis, maar je hebt wel alles in één keer binnen. Ik kreeg er waanzinnig veel energie van, en ik denk een ander ook.”